Vetranie bytov

Vetranie vzdelávacích zariadení
november 2, 2015

Zvýšená vlhkosť je asi najrozšírenejším problémom v bytoch a môže spôsobiť poškodenie nábytku, zhoršenie životných podmienok a riziko rastu plesní.

Keď teplota vnútri bytu klesá, vzduch sa nasýti a už nemôže udržať vlhkosť v byte, takže sa prenesie na studené povrchy ako sú steny a okná. Nedostatok vetrania môže viesť k hromadeniu nadmernej vlhkosti. To zase vedie k zhoršeniu kvality vzduchu v miestnostiach, čo spôsobuje  bolesti hlavy, alergie, ťažkosti s dýchaním a tak pod.Ako riešenie odporúčame rekuperačnú jednotku PRANA. Je to odtokovo-prítokový systém vetrania s rekuperáciou, ktorý odstraňuje znečistený a nasýtený vlhkosťou vzduch z miestností a zabezpečuje prítok čistého vzduchu. Takto bude problém odstránený.


Znaky kondenzácie

Ak je vlhkosť v dome alebo byte bežným javom, tak sa to určite ukáže. Prejavuje sa to nasledovne:

  • vlhké škvrny na stenách;

  • poškodené tapety;

  • pleseň na natrených stenách a na strope;

  • sčerneté okenné rámy;

  • poškodenie nábytku.

Existencia vyššie uvedených problémov hovorí o tom, že v dome či byte nesprávne funguje ventilácia alebo vôbec tam nie je. Plesní sa treba zbaviť čo najskôr. Je potrebné to urobiť nielen z dôvodu, že sa zhoršuje vonkajší vzhľad budovy. Plesne majú negatívny vplyv na zdravie, pretože kvôli ním vznikajú alergie, bolesti hlavy, stála únava. Ako sa správne vyrovnať s kondenzáciou? Pravidelné otváranie okien nedáva požadovaný účinok. Pri zvýšenej vlhkosti najlepším riešením sú vetracie systémy s rekuperáciou tepla. S pomocou rekupeačnej jednotky PRANA sa problém ľahko vyrieši a viac nevznikne. Pomocou účinných systémov sa vlhký vzduch nahrádza čerstvým.  Preto sa v miestnostiach vytvárajú priaznivé pre ľudskú činnosť podmienky. Rekuperácia je optimálnym riešením pre moderné domy a byty. Plastové okná, varenie, sušenie oblečenia, hygienické procedúry a dýchanie spôsobujú to, že sa v miestnostiach vyskytuje nadbytočná vlhkosť. Mala by niekam miznúť. Ak sa to nestáva, černejú steny, poškodzuje sa nábytok, zhoršuje sa zdravie. Rekuperátor PRANA je efektívnym riešením so zaručenými výsledkami! Moderný systém hravo zvláda problém zvýšenej vlhkosti. Zariadenie udržuje teplo v miestnosti, odvetráva  vlhký vzduch a zaisťuje prítok čerstvého vzduchu!